USA: ława przysięgłych na Manhattanie uznała D.Trumpa winnym napaści seksualnej i zniesławienia E. Jean Carroll

2
385
trump carroll
Fot. metro.co.uk/AP photo
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ława przysięgłych sądu federalnego na Manhattanie uznała, że Donald Trump dokonał napaści seksualnej na  E. Jean Carroll oraz zniesławił ją i musi jej wypłacić 5 milionów dolarów odszkodowania.

Do czynu miało dojść w przymierzalni sklepu luksusowymi towarami na wiosnę, w 1996 roku. Ława przysięgłych przyznała Carroll 5 milionów dolarów za napaść i pomówienie.

Carrol zarzucała Trumpowi, że została zgwałcona przez niego w przymierzalni sklepu Bergdorf Goodman. Trump zaprzeczył zarzutom, twierdził, że nie zna Carroll, a kobieta wymyśliła tą historię, aby zwiększyć sprzedaż swojej książki. Były prezydent nie pojawił się na procesie. 

Sąd uznał, że nie dostarczono wystarczających materiałów, aby uznać, że Carroll została zgwałcona. Sąd posiadał jednak wystarczającą ilość dowodów, aby uznać, że doszło do kontaktu tle seksualnym bez zgody poszkodowanej. 

Sędzia przestrzegł ławników przed ujawnieniem tożsamości. Werdykt ogłoszony w procesie cywilnym przeciwko Trumpowi nie ma żadnych prawnych konsekwencji dla kandydatury Donalda Trumpa w następnych wyborach prezydenckich. Trump planuje dokonać apelacji od werdyktu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

  1. Pani Carroll nie pamięta dokładnej daty wydarzenia. Zastanawiające zjawisko. Podobnie jak pani oskarżająca sędziego B. Kavanaugh także nie potrafiła dokładnie określić okoliczności przestępstwa, którego rzekomo miał się dopościć. Co by się wydarzyło w przypadku podania dokładnej daty “gwałtu”, i okazało się, że Trump potrafiłby udowodnićj, że w tym czasie był w innym miejscu. Jeszcze jedno zjawisko łączy te 2 wydarzenia. Obie panie miały adwokatów opłacanych przez ludzi związanych z G. Sorosem.

    I ostatnia uwaga dla redakcji. Piszecie na temat Trumpa, G. Santosa, ale dzisiaj republikanie przedstawili dowody na nieetyczne (jak dotąd) zachowanie Bidena w czasie jego kariery politycznej i milionach, które płynęły do rodziny Bidenów z Chin, Rumunii i innych krajów. Amerykańskie media (większość) pominęły to milczeniem. Czy PR także milczy i wzoruje się na skorumpowanych mediach amerykańskich?

  2. To teraz i klamca George Santos jest twym idolem , he, he ?
    Ludzie, co wam, ze tak latwo wierzycie klamcom i oszustom ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!