Nowy Jork: kongresmen George Santos aresztowany i oskarżony, grozi mu kara do 20 lat więzienia

0
251
Fot. ABC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kongresmen George Santos został w środę aresztowany w związku 13 zarzutami federalnymi, o które jest oskarżany. Zarzuty ogłosił sąd w Nowym Jorku. Kongresmen usłyszał 10 zarzutów dotyczących defraudacji pieniędzy oraz jeden zarzut kradzieży publicznych funduszy, a także dwa dotyczące fałszywych oświadczeń dostarczonych Izbie Reprezentantów. 

Santos nie przyznał się dzisiaj do winy i został wypuszczony po wpłacie kaucji w wysokości 500 tysięcy dolarów. Kolejna rozprawa wyznaczona jest na 30 czerwca przed sędzią Joanną Seybert, nominowaną w 1993 na to stanowisko przez urzędującego wtedy prezydenta Billa Clintona. Za oszustwa finansowe Santosowi może grozić kara do 20 lat więzienia.

Santos, który również używa imienia Anthony Devolder, został zaprzysiężony 7 stycznia 2023 roku, aby reprezentować 3. Okręg Kongresowy Nowego Jorku. Kilka dni wcześniej New York Times ujawnił, że Santos sfabrykował swoje “resume”, włączając nieprawdziwe informacje o pracy dla dwóch znanych firm na Wall Street, ukończeniu  aruch College i pochodzeniu z rodziny żydowskiej uratowanej z Holokaustu.

Times również poinformował, że Santos usłyszał zarzuty w Brazylii za fałszerstwo czeków. Oskarżenie z nowojorskiego sądu mówi również o wyłudzaniu benefitów dla bezrobotnych w szczycie pandemii w 2020 roku, kiedy Santos zarabiał rocznie 120,000 dolarów na firmie inwestycyjnej na Florydzie. Otrzymał ponad 24,000 dolarów z benefitów dla bezrobotnych z Departamentu Pracy w Nowym Jorku. Santos powielał to zachowanie podczas wyścigu do Kongresu, kiedy zebrał dziesiątki tysięcy dolarów. Prał pieniądze przekazując je na swoje konta bankowe, aby spłacać długi i kupować designerskie ubrania. Santos jest również oskarżony o dostarczanie nieprawdziwych informacji Izbie Reprezentantów na temat swojego dochodu i dywidend zarobionych dzięki jego firmie Devolder Organization LLC z Florydy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!