USA: administracja Bidena wysyła ponad tysiąc wojskowych na południową granicę

0
252
Granica USA Meksyk imigranci
Fot. Politico
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Administracja prezydenta Bidena wyśle dodatkowych 1,500 członków personelu militarnego na granicę z Meksykiem, w związku ze spodziewanym napływem większej liczby migrantów, po wygaśnięciu w następnym tygodniu Title 42 – regulacji zdrowia publicznego. Title 42 został wprowadzony na początku pandemii Covid-19, zezwalał straży granicznej na szybkie wydalanie niektórych migrantów. Regulacja wygaśnie 11 maja.

Obecnie na granicy już znajduje się 2,500 gwardzistów z National Guard. Dodatkowe oddziały wysłane z Departamentu Obrony mają zwolnić zasoby Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, aby Ochrona Granic i Ceł Stanów Zjednoczonych miała więcej swobody działania w polu. Przez 90 dni dodatkowy personel ma wypełniać luki krytyczne w obszarze naziemnej detekcji i monitoringu, wprowadzania danych i wsparcia magazynowego. Nie będą wykonywać działań w polu. We wtorek rzecznik Pentagonu generał Pat Ryder potwierdził informacje o wysłaniu wojska.

W ostatnich dniach służby notują dziennie 7,000 usiłowań nielegalnego przekroczenia granicy, oczekuje się wzrostu tej liczby w nadchodzących tygodniach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!