Stany Zjednoczone znoszą obowiązek szczepień na Covid

0
1073
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone znoszą wymóg szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników federalnych oraz podróżnych przybywających do USA – poinformował w komunikacie Bały Dom. Obowiązek szczepień przestanie obowiązywać w przyszły piątek 12 maja.

Obecne regulacje dotyczące szczepień administracja Joe Bidena wprowadziła w styczniu 2021 roku. Dziś Biały Dom ogłosił, że wymagania dotyczące szczepionki COVID-19 dla pracowników federalnych, zakładów służby zdrowia, podmiotów wykonujących usługi na rzecz państwa oraz podróżnych przybywających do USA samolotami przestaną obowiązywać z końcem 11 maja. Ogłaszając zniesienie covidowych przepisów Biały Dom podkreślił, że od stycznia 2021 roku liczba zgonów z powodu COVID-19 spadła o 95 procent, a liczba hospitalizacji o prawie 91 procent. Amerykańska administracja ma w najbliższych dniach podać dalsze szczegóły związane z zakończeniem wymogu sczepienia. „Chociaż szczepienia pozostają jednym z najważniejszych narzędzi służących poprawie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz promowania wydajności pracy, w obecnej fazie środki te nie są już niezbędne” – napisano w komunikacie.

Zakończenie wymagania okazywania dowodu szczepień przez pracowników federalnych i międzynarodowych podróżnych zbiega się w czasie z zakończeniem obwiązywania w USA stanu zagrożenia zdrowia publicznego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!