Poziom wód rzeki Mississippi River coraz wyższy w stanie Iowa i Illinois

0
223
Fot. Dave Kettering/Telegraph Herald/AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Poziom wód rzeki Mississippi River kontynuuje wzrost w Iowa i Illinois. Według Narodowego Serwisu Pogodowego poziomy wód w tym roku znajdą się w pierwszej dziesiątce w historii ale będą znacznie poniżej zanotowanych rekordów.

Przedstawiciele miasteczek położonych wzdłuż rzeki, są optymistyczni co do utrzymania bezpieczeństwa dzięki wałom przeciwpowodziowym, workom z piaskiem i wykorzystaniem nisko położonych terenów parkowych. 

W rejonie Dubuque, w sobotę, poziom wody wyniósł 23.03 stóp (7 metrów) – poniżej stanu rekordowego 25.7 stóp (7.8 metrów). Miasto było bezpieczne dzięki wałom wybudowanym 50 lat temu. 

W poniedziałek spodziewane jest, że poziom wód w okolicy Quad-Cities (Rock Island i Moline w Illinois, Davenport i Bettendorf w Iowa) wyniesie 21.6 stóp (6.6 metra). Niektóre drogi i parki w tej okolicy są zamknięte. Rekord w tym rejonie wynosi 22.7 stóp (6.9 metra).

W ostatnich dniach, Missisipi zalało nisko położone parki i szlaki piesze w La Crosse, w Wisconsin, zalane zostały również ulice  i piwnice w miasteczku Campbell na French Island, na zachód od La Crosse. Około 60 mil w dół rzeki (95 km), wody zalały ulice Prairie du Chien w Wisconsin. Poziom wyniósł tam 22.9 stóp (7 metrów) w piątek – trzeci najwyższy. 

Po osiągnięciu najwyższego poziomu, pełne ustąpienie wód zajmuje zazwyczaj dwa tygodnie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!