Chicago: burmistrz Lightfoot wysłała list do gubernatora Teksasu ws. napływu migrantów

2
424
Lori Lightfoot
Fot. NBC News Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot wysłała w niedzielę list do gubernatora Teksasu Grega Abbotta, prosząc go o wstrzymanie planów ponownego wysyłania migrantów autobusami do Chicago.

Prośba Lightfoot została opublikowana w sytuacji, gdy Chicago stanęło w obliczu kryzysu humanitarnego dotyczącego migrantów. Dziesięciokrotny wzrost napływu migrantów pod koniec kwietnia nadwyrężył zasoby miasta, zmuszając wiele osób, w tym dzieci, do szukania schronienia na posterunkach policji czy w remizach strażackich. Chicago przyjęło i zaopiekowało się jak dotychczas ponad 8,000 migrantów, którzy przybyli z Teksasu. Oblicza się, że koszt ich utrzymania wyniesie około 125 milionów dolarów. W kasie Chicago brakuje na ten cel 53 milionów dolarów.

Greg Abbott zaczął wysyłać autobusy migrantów z Teksasu do Chicago, a także innych dużych miast USA, jesienią zeszłego roku, aby zaprotestować przeciwko nieudolności władz federalnych w rozwiązaniu kryzysu imigracyjnego.

W piśmie do gubernatora Teksasu, Lori Lightfoot napisała, że wolałaby współpracować z nim, niż z nim walczyć. „Pracujmy razem, aby znaleźć prawdziwe rozwiązanie, a tym prawdziwym rozwiązaniem nigdy nie będzie jednostronne przewożenie migrantów autobusami do miast takich jak Chicago”- dodała burmistrz Chicago.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

 1. A niby dlaczego przygraniczne stany (w tym Texas) mają ponosić konsekwencje głupiej i antyamerykańskiej polityki obecnej administracji? Nieistniejąca południowa granica USA to tylko jedna z licznych konsekwencji tej polityki. Jeżeli pani Lightfoot ma jakieś obiekcje dot. nielegalnej imigracji to powinna je kierować osobiście do Bidena i wycofać Chicago z grona “miast świątyń” dla nielegalnych imigrantów. Zarzuca gubernatorowi nieludzkie traktowanie nielegalnych, ale nie interesuje ją los imigrantów (w tym tysięcy kobiet i dzieci) wykorzystywanych przez gangi narkotykowe, które szmuglując nielegalnych do USA zarabiają miliony. Oczywiście są też tysiące dzieci porzucanych na granicy, ale dla pani Lightfoot i obecnej administracji jest to obojętne. Właściwie to trudno się dziwić takiemu postępowaniu. Są to ci sami ludzie, którzy aktywnie propagują nielimitowaną niczym aborcję jako kontrolę urodzin.

 2. Porownam prawo do posiadania broni do prawa do aborcji.
  Prawaki chca zakazac aborcji ( czyli odebrac kobietom prawa do decydowaniu).
  Ale jak lewaki chca zakazac sprzedazy broni polautomatycznej,
  to prawaki zaraz ponosza wrzask, ze odbiera im sie prawo do posiadania broni.
  Jak Kali ukrasc krowe to “dobzie”.
  Jak Kalemu ukrasc krowe to “niedobzie”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!