J.Biden: demokracja na świecie zwycięża

2
321
Biden
Fot. Fox Business/AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden oświadczył, że demokracja na świecie staje się mocniejsza, a rządy autokratów słabną. Amerykański przywódca wystąpił na odbywającym się w Waszyngtonie Szczycie Demokracji, który zgromadził osobiście i wirtualnie ponad 120 światowych przywódców.

Joe Biden powiedział, że w okresie pierwszego Szczytu Demokracji w grudniu 2021 roku, w wielu miejscach na świece demokracja podupadła. Prezydent USA wyraził przekonanie, że proces ten udało się za trzymać. „Widzimy realne wskaźniki i realne oznaki tego, że jesteśmy na etapie odwracania tej fali. Jak często powtarzam, znajdujemy się w punkcie zwrotnym historii” – mówił. Prezydent USA ocenił, ze podczas ostatnich wyborów parlamentarnych Amerykanie odrzucili głosy ekstremizmu, atakujące i podkopujące demokrację. Joe Biden zadeklarował, że przeznaczy 690 milionów dolarów na inicjatywę demokratyczną obejmującą przejrzystość działań władzy, wsparcie wolności mediów oraz walkę z korupcją. „Dziś możemy z dumą powiedzieć, że demokracje świata stają się silniejsze, a nie słabsze. Rządy autokratyczne są słabsze, a nie silniejsze. To bezpośredni rezultat działań nas wszystkich, którzy zjednoczyli się z wiarą i przekonaniem do naszej sprawy” – mówił Biden.

Zapowiedział również, że będzie współpracował z Kongresem, by w najbliższych trzech latach USA przeznaczyły na wspieranie demokracji na świecie ponad 9 i pół miliardów dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

 1. Facet, którego rządy ( i całej jego kliki) nie mają nic wspólnego z demokracją chce promować demokrację na świecie. Albo żyje w całkiem innej rzeczywistości albo ma to być “demokracja” w stylu rządów totalitarnych (demokracja “ludowa”, komunizm, faszysm). Taką właśnie formę rządów w USA chcą wprowadzić Biden i jego klika, a wszystko ma być podporządkowane światowemu rządowi. Główną rolę będą odgrywać Chiny, WEF i amerykańskie “elity( Obama, Soros, Gates i im podobni). Zwykli śmiertelnicy będą pełnić rolę niewolników.

 2. Bzdury.
  Biden rzadzi juz ponad 2 lata i demokracja w USA ma sie dobrze.
  A faszyzm nie pisze sie przez s.
  Dwoja z wykrzyknikiem koles.

  Z tym Sorosem to jakas mania przesladowcza, he, he.
  Bialych myszek z napisem Soros, nie widziales przypadkiem ..?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!