Doradca prezydenta J.Bidena: wsparcie wojskowe dla Rosji byłoby bardzo kosztowne dla Chin

0
234
Fot. AP Photo/Manuel Balce Ceneta - > whyy.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Doradca prezydenta Joe Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział, że gdyby Chiny zdecydowały się na dostarczanie Rosji sprzętu wojskowego, to poniosą tego poważne konsekwencje. Zastrzegł przy tym, że na razie Pekin nie zdecydował się na taki krok.

“Pekin będzie sam podejmował decyzje o tym, jak postępować i czy dostarczać wsparcie wojskowe, ale jeśli zdecyduje się na taki krok, to będzie to dla nich kosztowne” – mówił Jake Sullivan na antenie stacji CNN. W telewizji ABC zaznaczył natomiast, że choć do tej pory Chiny nie podjęły decyzji o wysłaniu sprzętu wojskowego Rosji, to też nie wykluczyły tej możliwości. Jak dodał, amerykańscy dyplomaci za zamkniętymi drzwiami poinformowali Chińczyków, jakie mogłyby być konsekwencje takiego kroku.

W ostatnich dniach przedstawiciele władz USA i innych krajów NATO ostrzegali Chiny przed dostarczaniem Rosji sprzętu wojskowego. Dyrektor CIA William Burns przekazał, że pewne jest, iż Chińczycy rozważają taki ruch, choć decyzja jeszcze nie zapadła.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!