USA: Joe Biden wygłosi dziś orędzie o stanie państwa

1
306
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wieczorem prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wygłosi przed połączonymi izbami Kongresu Orędzie o Stanie Państwa. 
Według zapowiedzi, prezydent będzie mówił przede wszystkim o sile amerykańskiej gospodarki. Joe Biden ma również zadeklarować niezachwiane poparcie Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy.

W wystąpieniu na forum Kongresu Joe Biden będzie się starał przekonać Amerykanów, że jego polityka gospodarcza przynosi efekty. Prezydent ma wskazać na wyższy od spodziewanego wzrost gospodarczy, najniższe od dziesięcioleci bezrobocie oraz spadającą inflację. Przekonanie Amerykanów do sukcesów gospodarczych będzie jednak trudne, ponieważ prawie trzy czwarte mieszkańców USA ma poczucie, że sprawy kraju zmierzają w złym kierunku. 

W swoim wystąpieniu Joe Biden ma zaapelować do Republikanów o współpracę, między innymi w takich kwestiach, jak zwiększenie szans dla biedniejszych Amerykanów, wsparcie klasy średniej, pomoc weteranom czy walka z rakiem. W polityce zagranicznej prezydent USA odniesie się do rywalizacji z Chinami. Będzie też mówił o wojnie na Ukrainie. By podkreślić niezachwiane wsparcie dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji, w specjalnej loży pierwszej damy, Jill Biden, miejsce zajmie ambasador Ukrainy w Waszyngtonie, Oksana Markarowa. 

Doroczne Orędzie o Stanie Państwa to jedno z najważniejszych wystąpień prezydenta USA. Amerykański przywódca wygłasza je podczas wspólnego, uroczystego posiedzenia połączonych izb Kongresu. Przemówienie transmitują wszystkie główne stacje telewizyjne. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Po dwóch latach systematycznego i świadomego niszczenia USA jako normalnego kraju Biden będzie przekonywał naiwnych Amerykanów, że to wszystko dzieje się dla ich dobra. Napisałem naiwnych, bo większość nawet trochę zainteresowanych wie, co dzieje się w kraju i że Biden jest marionetką w rękach ludzi, którzy nienawidzą USA i chcą zniszczenia Ameryki. Nieważne czy jest świadomą marionetką czy też nie, ale jego żona zdaje sobie z tego sprawę w 100% i jest w dużym stopniu odpowiedzialna za obecną sytuację. Kanał TCM ma dzisiaj w programie atrakcyjne klasyczne filmy z takimi aktorami jak Katharine Hepburn i Cary Grant i dla wielu będzie to atrakcyjniesza oferta niż oglądanie i słuchanie “banialuk” Bidena w stylu późnego Gomułki czy też Breżniewa. Klakierzy propagandowi w mediach już zachęcają do oglądania i twierdzą, że osiągnięcia Bidena są wyjątkowe i historyczne. Zreszą taką rolę pełnią od lat, a media już dawno przestały kontrolować poczynania władzy jeżeli sprawują ją demokraci. Każda republikańska administracja jest oczywiście powszechnie krytykowana i oczerniana.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!