USA: w kolejnym biurze Joe Bidena zaleziono poufne dokumenty

0
166
Fot. The Hill/AP photo
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prawnicy prezydenta Joe Bidena znaleźli kolejne niejawne dokumenty w innym biurze, z którego korzystał po zakończeniu kadencji wiceprezydenta USA – podały amerykańskie media. Wcześniej tego rodzaju materiały znaleziono w biurze Joe Bidena w Waszyngtonie.

W poniedziałek prawnik prezydenta Richard Sauber poinformował, że około dziesieciu dokumentów z klauzulą poufności znaleziono podczas likwidacji waszyngtońskiego biura Penn Biden Center. Było ono częścią Uniwersytetu Pensylwanii, gdzie Joe Biden był honorowym profesorem. Według Richarda Saubera dokumenty, których treści nie ujawniono, natychmiast zwrócono do Archiwów Państwowych. Pochodziły one z czasów gdy Joe Biden był wiceprezydentem. 

Wczoraj amerykańskie media doniosły, że w innym biurze, z którego korzystał Joe Biden, znaleziono w kartonach kolejne niejawne dokumenty. Ich liczba oraz treść również nie jest znana. Prezydent Joe Biden nie skomentował tych informacji. Po znalezieniu pierwszej partii dokumentów prezydent USA zapewniał, że nie wie, czego dotyczą, i że jest zaskoczony ich odnalezieniem. Joe Biden obiecał pełną współpracę w prowadzonym w tej sprawie dochodzeniu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!