Litwa kupi od Stanów Zjednoczonych drony bojowe “Switchblade”

0
193
Dron Switchblade
Fot. defensemirror.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Litwa kupi od Stanów Zjednoczonych drony bojowe “Switchblade”. Całkowita wartość podpisanego w tym tygodniu kontraktu na dostawę tej broni wynosi 45 milionów euro. 

Litewskie ministerstwo obrony podało, że Litwa jest pierwszym krajem na świecie po Stanach Zjednoczonych, który będzie dysponował tymi dronami. “Te drony bojowe to nowe możliwości w przemieszczaniu się. Umożliwi to litewskim siłom zbrojnym niszczenie wrogich czołgów i innych pojazdów opancerzonych w odległości do czterdziestu kilometrów” – zaznaczył cytowany w komunikacie minister obrony Arvydas Anušauskas. Obecnie litewskie wojsko nie dysponuje podobnymi zdolnościami. “Switchblade 600” to bardzo precyzyjny dron bojowy nowej generacji, który jest w stanie utrzymać się w powietrzu przez 40 minut. Stany Zjednoczone mają też wkrótce przekazać Litwie mniejsze odpowiedniki tych maszyn o oznaczeniu “Switchblade 300”. 

W zeszłym tygodniu Wilno podpisało z USA kontrakt o wartości blisko pół miliarda dolarów na zakup systemów HIMARS. Jest to największy w historii Litwy zakup sprzętu wojskowego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!