Joe Biden uhonorował laureatów Kennedy Center Honors

0
Fot. The Daily Progress
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Waszyngtonie wręczono jedne z najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród dla artystów scenicznych – Kennedy Center Honors. Otrzymali je aktor George Clooney, piosenkarki Amy Grant i Gladys Knight, kompozytorka Tania Leon i grupa U2. Laureatów przyjął w Białym Domu prezydent Joe Biden.

Przypominając swoje irlandzkie korzenie, Joe Biden nazwał U2 “czterema synami Irlandii i poetami”, których muzyka zmieniła świat. Mówiąc o Geoge’u Clooneyu, prezydent USA podkreślił również jego działalność poza planem filmowym – od pomocy rodzinom ofiar zamachów z 11 września po wspieranie kampanii na rzecz kontroli posiadania broni. “Jest nieugięty i niezmordowany. Postać w prawdziwym życiu. Taki jest George Clooney” – powiedział 

Joe Biden. Mówiąc o twórczości Amy Grant, amerykański prezydent przypomniał, że zdobyła 19 nominacji i 6 nagród Grammy. „Jest pierwszą współczesną chrześcijańską artystką, która dotarła na szczyty list przebojów. A jej chrześcijańskie, świąteczne piosenki są odtwarzane w milionach domów w całej Ameryce” – podkreślił. Joe Biden dziękował też kompozytorce Tanii Leon za „nowe dźwięki, jakimi napełniła duszę narodu”. Dziękował tez piosenkarce soulowej Gladys Knight za „głos, który łamie serca, podnosi na duchu, łączy i czyni słuchaczy istotami ludzkimi”.

Nagrody Kennedy Center Honors przyznawane są za całokształt twórczości i wkład w kulturę amerykańską. W tym roku wręczono je po raz 45.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!