J. Biden gotów do rozmowy z Putinem ale pod warunkiem

0
227
Biden
Fot. Fox Business/AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden zadeklarował, że jest gotów rozmawiać z Władimirem Putinem w porozumieniu z sojusznikami, jeśli wykaże on gotowość zakończenia wojny na Ukrainie. Amerykański przywódca przyjął w Białym Domu prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Ukraina była jednym z głównych tematów rozmów.

Joe Biden powiedział, że wraz z prezydentem Macronem zgodzili się co do konieczności dalszego wspierania Ukrainy, pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności i działań na rzecz złagodzenia skutków wojny. Prezydent USA potępił imperialne ambicje Putina, ataki na cywilną infrastrukturę na Ukrainie i szantaż energetyczny wobec Europy. Joe Biden powiedział, że nie ma w planach rozmowy z Putinem ale dodał, że jest na to otwarty. “Jestem przygotowany do rozmowy z Putinem, jeśli będzie skłonny do zakończenia wojny. Jak dotąd tego nie zrobił. Jeśli to nastąpi to zasiądę do rozmów w porozumieniu z moimi sojusznikami z NATO, by dowiedzieć się jakie ma zamiary ” – mówił. Dodał, że w międzyczasie kluczowe jest wspieranie Ukrainy. „Idea, że Putin mógłby pokonać Ukrainę jest niewyobrażalna”- mówił prezydent USA.

Emmanuel Macron zadeklarował zwiększenie wsparcia dla Ukrainy i wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone utrzymają wsparcie dla Kijowa. „Niezwykle ważne jest, aby Stany Zjednoczone nadal wspierały Ukrainę dla stabilności świata” – powiedział Macron i dodał, że nigdy nie będzie nakłaniać Ukraińców do zawarcia kompromisu, który byłby dla nich nie do przyjęcia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!