Prezydent Francji rozpoczyna wizytę w Stanach Zjednoczonych

0
166
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczyna oficjalną wizytę w Stanach Zjednoczonych. W programie jest między innymi spotkanie w Białym Domu z prezydentem Joe Bidenem. Wizyta Emmanuela Macrona w USA potrwa do piątku.

Francuski przywódca przyleci do Waszyngtonu dziś wieczorem. Towarzyszyć mu będzie delegacja ministrów, parlamentarzystów, biznesmenów i osobistości ze świata nauki i kultury. W czwartek francuski przywódca spotka się z wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamalą Harris i odwiedzi francuskie groby na cmentarzu wojskowym w Arlington. Wieczorem Macron weźmie udział w nieformalnej kolacji w Białym Domu. Następnego dnia szef państwa zostanie przyjęty w rezydencji Joe Bidena z honorami wojskowymi, wykonaniem hymnów i salwą armatnią. Po długiej rozmowie w owalnym biurze obaj przywódcy wezmą udział w konferencji prasowej. Tego dnia Emmanuel Macron będzie też rozmawiał z sekretarzem stanu Antonym Blinkenem. W piątek Emmanuel Macron uda się do Nowego Orleanu, gdzie spotka się między innymi z przedstawicielami Międzynarodowej Organizacji Frankofonii.

Pałac Elizejski wskazuje, że podczas wizyty prezydent Francji poruszy kwestie sytuacji na Ukrainie i kryzysu energetycznego. Macron liczy też na ustępstwa ze strony Joe Bidena w sprawie amerykańskiego planu redukcji inflacji – IRA. Według Paryża jest on zbyt protekcjonistyczny i może negatywie wpłynąć na europejską gospodarkę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!