USA: K.Harris o wyborze partnera dla polskiego programu energii atomowej

0
218
Kamala Harris
Fot. abc7chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris podkreśliła, że wybór przez Polskę amerykańskiego koncernu Westinghouse na partnera dla programu energii atomowej przyniesie korzyści obu krajom i przyczyni się do umocnienia relacji polsko-amerykańskich.
“W moich rozmowach z premierem Morawieckim, w Warszawie jak i przez telefon, jasno wskazywałam, że amerykańskie partnerstwo przy tym projekcie będzie korzystne dla nas wszystkich: odpowiadamy na kryzys klimatyczny, wzmacniamy europejskie bezpieczeństwo energetyczne i pogłębiamy polsko-amerykańskie strategiczne partnerstwo” – napisała Kamala Harris na Twitterze.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował wczoraj, że do realizacji polskiego programu energetyki jądrowej wybrana została technologia amerykańskiej firmy Westinghouse. “Potwierdzamy realizację projektu jądrowego w sprawdzonej i bezpiecznej technologii Westinghouse Nuclear”- napisał na Twitterze szef rządu. Taką informację przekazał po – jak napisał – owocnych rozmowach z wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamalą Harris oraz sekretarz energii Jennifer Granholm. “Silny sojusz polsko- amerykański daje gwarancje powodzenia wspólnych inicjatyw. Dziękuję ambasadzie amerykańskiej w Polsce za współpracę. Uchwała Rady Ministrów w środę” – podkreślił premier.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!