USA: część Republikanów przeciwko wspieraniu Ukrainy pieniędzmi z rosyjskich aktywów

0
247
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Grupa republikanów z amerykańskiego Senatu oraz Izby Reprezentantów blokuje przyjęcie rozwiązań prawnych, pozwalających na wsparcie Ukrainy pieniędzmi pochodzącymi z zajętego rosyjskiego majątku. O sprawie pisze The Washington Post. Zapisy pozwalające na takie działanie znalazły się w pakiecie ustaw określających wydatki departamentu obrony na najbliższe 2 lata. 

Za umożliwieniem wykorzystania zamrożonych rosyjskich aktywów na rzecz Kijowa opowiadają się demokraci. Część republikanów, która chce wycofania tych rozwiązań z ustaw dotyczących budżetu wojskowego, twierdzi, że administracja prezydenta Bidena powinna skupiać się na wprowadzeniu zakazu angażowania się przez amerykańskie instytucje finansowe w transakcje związane z rosyjską ropą. USA i pozostałe kraje Zachodu kończą prace nad ustaleniem postulowanego przez Waszyngton limitu cenowego na rosyjską ropę.

Zakłada on, że m.in. amerykańskie i europejskie firmy nie będą mogły pośredniczyć w handlu rosyjską ropą, w tym ubezpieczać tankowców ją przewożących, jeśli cena zakupu transportowanej ropy będzie wyższa niż ustalony poziom. Według mediów, cena ta ma wynosić 63-64 dolary za baryłkę. 

Przepisy forsowane przez demokratów dają amerykańskiemu prokuratorowi generalnemu prawo do przejmowania zamrożonego rosyjskiego majątku i przekazywania dochodów z jego sprzedaży Ukrainie “w celu naprawienia szkód wyrządzonych w trakcie rosyjskiej agresji”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!