Polska bez broni jądrowej

0
243
NATO
Fot. www.nato.int
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM


Stany Zjednoczone nie planują rozmieszczenia broni jądrowej w krajach, które przystąpiły do NATO po 1997 – poinformował Polskie Radio Biały Dom. Przedstawiciel urzędu amerykańskiego prezydenta zaznaczył, że USA i NATO stale analizują zmieniające się warunki bezpieczeństwa międzynarodowego.


“Stany Zjednoczone i sojusznicy z NATO stale oceniają zmieniającą się sytuację bezpieczeństwa. W chwili obecnej USA nie planują rozmieszczenia broni jądrowej na terytorium członków NATO, którzy przystąpili do sojuszu po 1997 roku” – stwierdził Biały Dom odpowiadając na pytanie korespondenta Polskiego Radia Marka Wałkuskiego o możliwość włączenia Polski do programu „nuclear sharing” czyli porozumienia o Udostępnianiu broni jądrowej w ramach NATO. Po dalsze komentarze w tej sprawie Biały Dom odesłał do urzędu prezydenta Andrzeja Dudy.


O możliwości objęcia naszego kraju polityką udostępniania broni jądrowej w ramach NATO polski prezydent mówił w wywiadzie dla tygodnika “Gazeta Polska”. Prezydent powiedział, że polska strona rozmawiała na ten temat z amerykańskimi przywódcami i że „temat jest otwarty”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!