Donald Trump pozwał stację CNN

0
250
Donald Trump
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump  pozwał stację CNN do sądu federalnego na Florydzie za zniesławienie.

W  pozwie złożonym w poniedziałek, adwokaci Trumpa twierdzą, że CNN „próbowała wykorzystać swój ogromny wpływ – rzekomo jako >>zaufane<< źródło wiadomości – do zniesławienia powoda w umysłach swoich widzów i czytelników, w celu pokonania go politycznie”.

Prezydent domaga się 475 milionów dolarów odszkodowania za straty moralne.

Trump  ogłosił  zamiar pozwania sieci na  początku tego lata, mówiąc w oświadczeniu, że rozpocznie również działania przeciwko innym mediom, które go zniesławiły i oszukały opinię publiczną w związku z wyborami w 2020 roku”.

Adwokaci byłego prezydenta twierdzą, że CNN „podjęło oszczerczą kampanię, by oczernić Powoda lawiną negatywnych skojarzeń i insynuacji, publikując komentarze, że jest on rasistą, przywódcą sekty, rosyjskim lokajem i treserem białych nacjonalistów”. W pozwie mowa jest także o prowadzących programy CNN i ich gości, którzy używali terminu „Wielkie kłamstwo”, odnosząc się w ten sposób do oświadczeń Donalda Trumpa na temat wyborów w 2020 roku, kojarzących go z Adolfem Hitlerem. 

Aby wygrać proces o zniesławienie, trzeba udowodnić, że dziennikarze działali celowo lub lekkomyślnie lekceważąc prawdę, co jest niezwykle trudne do osiągnięcia, biorąc pod uwagę fakt ochrony wypowiedzi przez pierwszą poprawkę do amerykańskiej konstytucji. Na przykład, The New York Times nie przegrał sprawy o zniesławienie od ponad 50 lat. 

Pozew byłego prezydenta pojawia się w momencie dużych zmian w CNN, który został niedawno sprzedany koncernowi medialnemu Discovery.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!