Biały Dom zabiega w Kongresie o dodatkowe środki dla Ukrainy

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom poinformował, że zabiega w kongresie o dodatkowe środki na wsparcie Ukrainy. Chodzi o kwotę prawie 12 miliardów dolarów, którą Amerykanie chcą wydać na wsparcie militarne i pomoc ekonomiczną dla Kijowa do końca roku. Jednocześnie Biały Dom powstrzymuje się od komentarzy w sprawie ukraińskiej kontrofensywy.

Biały Dom zwrócił się do Kongresu o dodatkowe fundusze na wsparcie Ukrainy przez pierwsze trzy miesiące kolejnego roku fiskalnego, który rozpoczyna się na początku października. Administracja Joe Bidena wnioskuje o 4,5 mld dolarów na sprzęt wojskowy i uzupełnienie zapasów Pentagonu, 2,7 mld na pomoc obronną i wywiadowczą dla Ukrainy oraz 4,5 mld na wsparcie ekonomiczne rządu w Kijowie. „Prawie 2/3 z przyznanych wcześniej środków na ten cel zostało już wykorzystanych i spodziewamy się, że dodatkowa pomoc w wysokości 3,5 miliarda dolarów zostanie przekazana do końca roku fiskalnego” – powiedziała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre podczas briefingu na pokładzie Air Force One. 

Jean-Pierre poinformowała, że przedstawiciele Białego Domu prowadzą intensywne konsultacje z kongresmenami obu partii, by wsparcie dla Ukrainy miało ponadpartyjny charakter. 

W maju Kongres uchwalił pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 40 miliardów dolarów. Pomoc dla Kijowa w postaci sprzętu wojskowego i amunicji od początku prezydentury Bidena przekroczyła już 15 miliardów dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!