USA i NATO o ofensywie Ukrainy, koniecznym dozbrojeniu na zimę i utrzymaniu jedności Zachodu

0
USA NATO
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone i NATO mówią z zadowoleniem o ofensywie ukraińskiej armii, podkreślają, że konieczne jest jej dozbrojenie na zimę oraz utrzymanie jedności Zachodu wobec agresji Rosji. Rozmawiali o tym w Brukseli sekretarz stanu USA Antony Blinken i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. 

Ukraińscy żołnierze przesuwają się w głąb linii frontu, co bez dozbrojenia z Zachodu byłoby niemożliwe – przekonywał szef Sojuszu i podkreślał, że najbliższa zima będzie wyjątkowo trudna dla Ukrainy. “Musimy kontynuować dostawy broni i amunicji ale także zimowych mundurów, namiotów, generatorów i specjalnego sprzętu potrzebnego zimą” – powiedział Jens Stoltenberg. Amerykański sekretarz stanu podkreślał znaczenie jedności w Sojuszu jeśli chodzi o wsparcie Ukrainy. “Cel jest jeden – wesprzeć Ukrainę, by wytrzymała rosyjską agresję i zapewnić, że będzie ona miała silniejszą pozycję w ewentualnych negocjacjach” – mówił Antony Blinken zastrzegając, że na razie Rosja nie wykazuje gotowości do rozmów dyplomatycznych. 

Szef NATO nawiązał do trudnej sytuacji wśród sojuszników w związku z wysokimi cenami energii i rosnącymi kosztami życia i przestrzegał przed zmęczeniem wojną na Ukrainie. Mówił, że cena, którą zachód płaci, jest liczona w pieniądzach, a Ukraińcy płacą życiem każdego dnia. Podkreślał też, że wygrana Rosji na Ukrainie będzie zagrożeniem dla NATO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!