USA: do 2035 roku wszystkie nowe samochody w Kalifornii mają być zeroemisyjne

0
221
USA autostrada ruch samochód
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Do 2035 roku wszystkie nowe samochody sprzedawane w Kalifornii mają być zeroemisyjne. Ta postanowiły władze tego amerykańskiego stanu.

Kalifornijska Rada do spraw Zasobów Powietrza oceniła, że zmniejszenie liczby samochodów zeroemisyjnych na drogach przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin w powietrzu. “Na nowych przepisach zyskają osoby, które mieszkają w pobliżu dróg i cierpią z powodu uporczywego zanieczyszczenia powietrza” – powiedziała przewodnicząca Rady Liane Randolph.

Organizacja szacuje, że dzięki rozporządzenie od 2026 roku do 2040 roku będzie prawie 1 milion 300 tysięcy mniej zgonów z powodu chorób układu krążenia lub układu oddechowego, wywołanych przez zanieczyszczenie powietrza. O 460 ma zmaleć liczba przyjęć do szpitali, a wizyt na pogotowiu z powodu astmy ma być mniej o 650.

Kalifornia jest największym stanem USA, w którym produkowane są samochody, dlatego tamtejsze przepisy wpłyną na cały kraj. Decyzję z zadowoleniem przyjęli ekolodzy, którzy mają nadzieję, że skłoni to inne części Stanów Zjednoczonych do szybszej zamiany przepisów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!