USA: rośnie zadłużenie na kartach kredytowych Amerykanów

2
375
karty kredytowe karta dolary
Fot. SmartAsset.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zadłużenie Amerykanów na kartach kredytowych rośnie. Nowojorska Rezerwa Federalna poinformowała, że po raz pierwszy w historii długi gospodarstw domowych przekroczyły poziom 16,2 biliona dolarów. Tylko w ostatnim kwartale wzrost zadłużenia sald kart kredytowych wyniósł 46 miliardów dolarów, a w minionym roku 100 miliardów dolarów, czyli 13 procent licząc rok do roku. To największy procentowy wzrost od ponad 20 lat. 

Nowojorska Rezerwa Federalna twierdzi, że długi Amerykanów odzwierciedlają częściowo problemy z inflacją, ponieważ ceny towarów i usług rosną w najszybszym tempie od ponad czterech dekad. Wysoka inflacja sprawia również, że utrzymanie salda na karcie kredytowej jest droższe, ponieważ Bank Centralny agresywnie podnosi koszty pożyczek. Wysoka inflacja zmusza również konsumentów do sięgania po swoje oszczędności. Stopa oszczędności osobistych spadła w czerwcu do 5,1 procent, najniższego poziomu od sierpnia 2009 roku.

Nowojorska Rezerwa Federalna poinformowała także, że w drugim kwartale tego roku, Amerykanie otworzyli 233 miliony nowych kont kart kredytowych, najwięcej od 2008 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

  1. Przy wzrastającym zadłużeniu na kartach kredytowych można się spodziewać, że część “demokratów” w kampanii wyborczej będzie żądać darowania tych długów, czyli żeby normalnie pracujący i płacący podatki obywatele spłacili to zadłuzenie.

  2. Trump ostatnio nasilil prosby o dotacje dla niego.
    Wielu jego wyznawcow potulnie siegnelo po karty kredytowe i wplacilo mu datki,
    przy okazji zadluzajac samych siebie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!