USA: administracja prezydenta przygotowuje kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

4
348
Joe Biden
Fot. Baltimore Sun
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Administracja prezydenta USA Joe Bidena przygotowuje kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości około 800 milionów dolarów. Oficjalne ogłoszenie decyzji w tej sprawie ma nastąpić w piątek, ale może zostać przełożone na przyszły tydzień.

Joe Biden wyraził zgodę na przygotowanie pakietu, korzystając z mechanizmu Presidential Drawdown Authority (PDA), zezwalającego prezydentowi na transfer nadwyżki broni z amerykańskich zapasów bez zgody Kongresu w odpowiedzi na sytuację nadzwyczajną.
Poprzedni pakiet amerykańskiej pomocy dla Ukrainy o wartości  miliarda dolarów, został podpisany przez Joe Bidena 8 sierpnia. USA przekazały wówczas siłom ukraińskim m.in. wyrzutnie HIMARS. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

4 COMMENTS

 1. Administracja Bidena ma gdzieś Amerykę i Amerykanów. Otwarta południowa granica, narkotyki i pobłażliwość dla wzrastającej przestępczości są tego najlepszym dowodem. Musi więc podkreślać swoją aktywność dot. Ukrainy mówiąc o kolejnych pakietach pomocy. Jeżeli republikanie nie wykorzystają tych “osiąnięć” administracji w kampanii wyborczej przed listopadowymi wyborami, to nie zasługują na głosy Amerykanów. Otwarta południowa granica
  (nawet pomijając inflację i inne aspekty ekonomii) to wystarczający powód, aby całe to “demokratyczne” towarzystwo wysłać na zieloną trawkę

 2. Mitch McConnell troche sie martwi, ze wyborcy wybiora Demokratow…
  Ostatnie komentarze Trumpa i nagonka na FBI, ktora prowadza niektorzy prominentni politycy republikanscy moze bardzo zaszkodzic Republikanom.

 3. Dlatego jak Republikanie chcą odzyskać pozycję, to powinni twardo postawić na DeSantisa – Trumpa z mózgiem 😛
  Trump nie ma teraz już żadnych szans i pociągnie za sobą resztę partii.

 4. Destantis moze miec problem w nadchodzacych wyborach na Florydzie,
  jego przeciwnikiem bedzie Charlie Crist,
  ktory jest wysmienitym politykiem, z wieloletnim doswiadczeniem, bardzo popularnym wsrod wyborcow niezaleznych ( a to ich glosy zadecyduja kto wygra).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!