Izba Reprezentantów przegłosowała w piątek ustawę Inflation Reduction Act

3
Fot. grist.org

Izba Reprezentantów przegłosowała w piątek ustawę Inflation Reduction Act, zakładającą inwestycje około 370 miliardów dolarów w walkę ze zmianą klimatu i zieloną transformację energetyczną. Za było 220 kongresmenów, a przeciw 204. W ubiegłym tygodniu ustawę przyjął amerykański Senat. Joe Biden zapowiedział już jej podpisanie.

Akt zawiera m.in. ulgi podatkowe na instalację paneli elektrycznych i innych źródeł energii odnawialnej. Zakłada też ulgi podatkowe dla kupujących auta elektryczne w wysokości 7,5 tysiąca dolarów oraz ograniczenia emisji metanu przez przemysł energetyczny.

Drugą część ustawy stanowią wydatki opiekę zdrowotną, w tym m.in. zwiększenie dopłat do ubezpieczeń dla osób o niskich i średnich dochodach oraz obniżka cen leków, w tym ustalenie maksymalnej ceny insuliny na poziomie 35 dolarów.

Aby pokryć zaplanowane wydatki, w ustawie wprowadzono nowy, minimalny podatek dla największych korporacji, a także inwestycję 80 miliardów dolarów w urząd podatkowy (IRS), w celu skuteczniejszego ścigania oszustów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

3 COMMENTS

 1. Jest to największa w historii Ameryki kradzież pieniędzy podatników na potrzeby jednej partii i to głównie na potrzeby kampanii wyborczej. Wzmocnienie IRS ma polegać na zatrudnieniu dodatkowych 87000 nowych agentów i będą mieli oni uprawnienia do posługiwania się bronią palną. Czy będą oni wykorzystywani do kontrolowania takich ludzi jak Zuckerberg, Bezos, Obama i wielu im podobnych? Na pewno nie. Przecież Zuckerberg przeznaczył na wybory w 2020 roku ponad 400 mln i to dzięki jego forsie Biden jest prezydentem. Zostały one w większości wykorzystane w okręgach dla “usprawnienia” głosowania korespondencyjnego, które Biden musiał wygrać aby zostać prezydentem. Tysiące nowych agentów IRS będzie terroryzować małe i średnie biznesy oraz ludzi o średnich dochodach. Jest to już otwarte tworzenie państwa o ustroju totalitarnym. Jeżeli ktoś ma co do tego wątpliwości, to jest idiotą albo wspólnikiem reżimu Bidena.

 2. Coś się nie zgadza. Biden stwierdził wyraźnie, że mamy zerową inflację. Czyżby demokratyczni członkowie kongresu nie wierzyli prezydentowi? Po co więc wydawanie forsy na zmniejszenie inflacji.

 3. Cos ci sie pokielbasilo.
  Biden nie twierdzi, ze mamy zerowa inflacje.
  Ustawa Inflation Reduction Act jest wprowadzana przez administracje Bidena,
  wlasnie po to by inflacje zmniejszyc.

  Poki co Biden dotrzymal obietnicy, ze bedzie dazyl do obnizenia ceny benzyny.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!