FBI przeszukało posiadłość D.Trumpa Mar-a-Lago

2
524
Fot. The Atlantic
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Agenci Federalnego Biura Śledczego przeszukali dom Donalda Trumpa w Palm Beach na Florydzie. Według amerykańskich mediów przeszukanie miało związek z dochodzeniem w sprawie obchodzenia się byłego prezydenta z poufnymi dokumentami Białego Domu.
Na początku tego roku amerykańskie Archiwa Państwowe poinformowały, że odzyskały od Donalda Trumpa 15 kartonów z dokumentami, które były prezydent zabrał ze sobą z Białego Domu.

Urząd powiadomił Kongres, że były wśród nich tajne dokumenty rządowe i że jest w kontakcie z Departamentem Sprawiedliwości, który prowadzi dochodzenie w tej sprawie.
Wczoraj rano do rezydencji byłego prezydenta Mar-a-Lago wkroczyli agenci FBI z nakazem przeszukania. Donald Trump, który przebywał wówczas w Nowym Jorku, wyraził oburzenie działaniami FBI.

“Nic takiego nigdy wcześniej nie przydarzyło się prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Ten niezapowiedziany nalot na mój dom nie był ani konieczny, ani właściwy” – napisał w oświadczeniu.

FBI odmówiło komentarza w tej sprawie. Aby przeprowadzić takie przeszukanie, agencja musiała jednak przekonać sędziego, że ma podstawy, by sądzić, iż mogło zostać popełnione przestępstwo. Część polityków republikańskich zarzuciła Departamentowi Sprawiedliwości upolitycznienie.

Biały Dom zapewnia, że prezydent Joe Biden ani jego współpracownicy nie zostali uprzedzeni o planowanym przeszukaniu rezydencji Donalda Trumpa i dowiedzieli się o tym po fakcie z mediów społecznościowych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

  1. Rodzinie Bidenów grunt pali się pod nogami, więc muszą odwrócić uwagę od swojej wieloletniej korupcji i atakować Trumpa. Biden jako viceprezydent wiedział, że synalek i braciszek robią milionowe interesy z Chinami, Rosją, Ukrainą, Kazachstanem i wykorzystują do tego jego pozycję. Dla ” The Big Guy” było przeznaczone 10% szmalu zagranicznego. Laptop Huntera Bidena dostarcza cennych wiadomości na temat wieloletniej rodzinnej korupcji Bidenów. Nawet skorumpowane CNN przyznaje obecnie, że laptop jest prawdziwy. FBI i inne agencje wywiadu atakowały i tworzyły fałszywe informacje na temat Trumpa w czasie kadencji Obamy, który wiedział o wszystkim. W czasie kadencji Trumpa cały czas trwał ten proces i uniemożliwił normalną pracę całej administracji. Rosjanie od lat marzyli o wywołaniu wewnętrznego chaosu w Ameryce i wreszcie w ostatnich latach osiągnęli ten cel. Czynnie uczestniczyły w tym amerykańskie media (prasa i TV), członkowie kongresu, media społecznościowe i amerykańskie agencje wywiadu. Sowieci już wiele lat temu doszli do wniosku, że Stany Zjednoczone można tylko zniszczyć od środka i wreszcie w dużym stopniu ale jeszcze nie całkowicie osiągnęli ten cel. Wybór Trumpa pokrzyżował plany wielu ludziom. „Niekoronowana” królowa Ameryki do dnia dzisiejszego nie pogodziła z przegraną w 2016 roku. Międzynarodowe „elity” z WEF także były zaskoczone wyborem Trumpa. Ich cele są jasno sprecyzowane. Przeciętni obywatele mają być pozamykani w miejskich „klatkach”. Otwarte przestrzenie będą dostępne tylko dla ludzi typu Zuckerberg, Gates, Bezos, Obama, Gore i im podobnych. Produkcję żywności należy ograniczać i dążyc do obniżenia populacji ludzkości. „Green Energy” spowoduje całkowite uzależnienie krajów zachodnich od komunistów chińskich. Chiny są prawie monopolistą w produkcji baterii do elektrycznych samochodów i urządzń wykorzystywanych w energetyce wiatrowej i słonecznej. Obfite złoża cobaltu (potrzebnego do produkcji baterii) w Demokratycznej Republice Konga należą do Chin. Jednak u siebie Chiny rozwijają energetykę tradycyją opartą na węglu. Dobrze wiedzą, że obecny poziom rozwoju energetyki odnawialnej nie zaspokoi energetycznych potrzeb ludzkości. Jednak „green idiots” w krajach zachodnich (wielu jest opłacanych przez Rosję i Chiny) wiedzą swoje i dążą do całkowitej likwidacji energetyki tradycyjnej włącznie z atomową. Elity rządzące w krajach zachodnich spełniają bezmyślnie ich postulaty. Agresja Putina na Ukrainę i związane z tym kłopoty energetyczne spowodowały pewne otrzeźwienie, ale nie wiadomo na jak długo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!