J. Biden: w USA nie ma recesji

1
206
Biden
Fot. Fox Business/AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden oświadczył, że mimo spadku produktu krajowego brutto w drugim kwartale amerykańska gospodarka nie weszła w recesję. Joe Biden wskazał na opinie ekspertów oraz inne pozytywne wskaźniki ekonomiczne.

Departament Skarbu poinformował, że w drugim kwartale produkt krajowy brutto USA zmniejszył się o 0,2 procent. W pierwszym kwartale także miał miejsce spadek o 0,4 procent, co według tradycyjnej definicji oznacza recesję.

Joe Biden wskazał jednak na opinie szefa Zarządu Rezerwy Federalnej oraz większości ekonomistów, że mimo spowolnienia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych recesji nie ma.

“Mamy rekordowo niskie bezrobocie na poziomie 3,6 procent, odkąd zostałem prezydentem stworzyliśmy 9 milionów miejsc pracy, krajowe i zagraniczne inwestycje sięgają bilionów dolarów” – przekonywał Joe Biden. Prezydent wskazał także na wielomiliardowe inwestycje w baterie do samochodów elektrycznych i zakłady produkcji półprzewodników i układów scalonych. “Przezywamy najszybszy rozwój amerykańskiego przemysłu od trzech dziesięcioleci” – mówił Joe Biden.

Wskazał też na uzgodniony przez Demokratów pakiet antyinflacyjny, w którym przeznaczono 370 miliardów dolarów na wsparcie “czystych technologii”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. W USA nie ma recesji. To stwierdzenie jest na tym samym poziomie co inne stwierdzenie administracji Bidena. A więc południowa granica jest bezpieczna, Trump współpracował z Rosjanami przed wyborami w 2016, ewakuacja z Afganistanu była sukcesem, rozruchy BLM i antify mają charakter pokojowy i można je traktować jak letnie pikniki. Są to kłamstwa, które są “specjalnością” administracji Bidena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!