USA: byli doradcy D.Trumpa zeznawali w czwartek przed komisją śledczą Kongresu

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Byli doradcy Donalda Trumpa zeznali w czwartek przed komisją śledczą Kongresu, że były prezydent USA przez ponad trzy godziny opierał się prośbom jego współpracowników, by uspokoił swoich zwolenników szturmujących Kapitol 6 stycznia 2021 roku. Komisja zaprezentowała przy tym SMS-y i zeznania wielu jego współpracowników i popleczników, którzy usilnie prosili Donalda Trumpa o interwencję. Ten zareagował dopiero po 3 godzinach. Ówczesny prezydent nie wydał też żadnego rozkazu służbom i wojsku, by interweniowały. Zrobił to wiceprezydent Mike Pence.

Jak zeznał anonimowy urzędnik, zajmujący się bezpieczeństwem Białego Domu, funkcjonariusze ochraniający wiceprezydenta obawiali się o własne życie i dzwonili do rodzin, by się z nimi pożegnać.

“Niezależnie od naszych poglądów, od tego co myślimy na temat wyniku wyborów, jako Amerykanie wszyscy musimy się zgodzić co do tego: zachowanie Donalda Trumpa 6 stycznia było najwyższym złamaniem jego przysięgi służby i całkowitym zaniedbaniem obowiązków wobec naszego narodu” – powiedział kongresmen z Illinois komisji Adam Kinzinger.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!