Prezydent Ukrainy o amerykańskiej rezolucji uznającej agresję Rosji za ludobójstwo

0
147
zelensky
Fot. national review.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że grupa amerykańskich senatorów przedstawiła projekt uchwały o uznaniu działań Rosji na Ukrainie za ludobójstwo. W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych ukraiński prezydent zaznaczył, iż rezolucja stwierdza, że działania Rosji na Ukrainie, w tym przymusowe deportacje do Rosji i celowe mordowanie ukraińskich cywilów podczas masowych zbrodni, stanowią ludobójstwo. “Zgodnie z projektem dokumentu senat USA potępia Rosję za dokonywanie aktów ludobójstwa na ludności Ukrainy, wzywa Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami z NATO i Unii Europejskiej do wsparcia rządu ukraińskiego w celu zapobieżenia kolejnym aktom ludobójstwa przez Rosjan na Ukraińcach” – dodał polityk.

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że w rezolucji popierane są działania prowadzone przed trybunałami i międzynarodowe dochodzenia karne toczące się w celu pociągnięcia rosyjskich przywódców politycznych i personelu wojskowego do odpowiedzialności za wojnę, zbrodnie wojenne i ludobójstwo.

Prezydent Ukrainy zaznaczył, że każdy z rosyjskich ataków jest argumentem za tym, aby Ukraina otrzymała więcej systemów rakietowych HIMARS i innej nowoczesnej, skutecznej broni. “Każdy ostrzał tylko wzmacnia naszą chęć pokonania okupantów” – dodał Wołodymyr Zełenski.

Ukraina stawia opór rosyjskiej agresji od 24 lutego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!