Chicago będzie pierwszym miastem w historii USA, w którym odbędzie się wyścig uliczny NASCAR

0
823
Fot. nascar.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chicago będzie pierwszym miastem w historii USA, w którym odbędzie się uliczny wyścig samochodowych NASCAR serii Cup Series. W niedzielę 2 lipca 2023 roku, okolice Grant Park zostaną przekształcone w ponad 2-milową trasę z 12 zakrętami. Impreza Chicago Street Race będzie transmitowana przez kanały telewizyjne. Wzdłuż trasy ustawione zostaną trybuny, estrady i bariery bezpieczeństwa. Na 1 lipca zaplanowano oddzielny wyścig samochodów sportowych. 

NASCAR, który promuje wydarzenie, zajmie się sprzedażą biletów i wybuduje tor. Zapłaci także chicagowskiemu departamentowi Parków i Zieleni za wynajem parku Granta. Szczegółów finansowych umowy nie ujawniono.

Chociaż tor uliczny został przetestowany w symulacjach, proponowana długość wyścigu nie została jeszcze dokładnie ustalona.

Chicago Street Race ma być jednym z 36 wyścigów NASCAR Cup Series, które trwają od lutego do listopada i obejmują tak znane wyścigi, jak Daytona 500.

Proponowany trasa w Chicago rozpocznie się na Columbus Drive przed Buckingham Fountain. Stamtąd kierowcy pojadą do Balbo Drive, a następnie na wschód w kierunku Jean Baptiste Point DuSable Lake Shore Drive. Jadąc na południe, wzdłuż jeziora Michigan, kierowcy skręcą na zachód w Roosevelt Road, potem na północ w Columbus Drive, ponownie do Balbo Drive, ale w kierunku zachodnim do Michigan Avenue i Congress Plaza Drive i znowu do Michigan Avenue,  by dojechać do Jackson Avenue, a potem po raz trzeci do Columbus Drive i dotrzeć do linii startu/mety.

To nie pierwszy wyścig NASCAR, który gościł w Chicago, ale pierwszy, którego trasa będzie wiodła ulicami miasta. W lipcu 1956 roku, wyścig NASCAR Cup odbył się na Soldier Field. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!