USA: Twitter pozwał Elona Muska

0
Fot. globalnews.ca
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Twitter pozwał Elona Muska za naruszenie umowy na zakup serwisu społecznościowego. Firma chce, aby sąd nakazał miliarderowi dokończenie transakcji.

“Elon Musk najwyraźniej wierzy, że on – w przeciwieństwie do każdej innej strony podlegającej prawu umów Delaware – może zmienić zdanie, zniszczyć firmę, zakłócić jej działalność, zniszczyć wartość dla akcjonariuszy i odejść” – napisano w pozwie. Firma oskarża miliardera o wielokrotne naruszenie umowy zakupu, co działa na niekorzyść Twittera. Firma wskazuje między innymi na rosnący odpływ pracowników serwisu. Twitter oskarżył biznesmena również o potajemne skupowanie udziałów spółki bez poinformowania odpowiednich organów regulacyjnych.

W zeszłym tygodniu szef koncernu Tesla ogłosił, że wycofuje się z umowy zakupu Twittera. Biznesmen argumentował swoją decyzję tym, że spółka nie przedstawiła wyczerpujących informacji na temat tego, jak duża część kont na platformie jest obsługiwana przez boty. Zdaniem Elona Muska pełna wiedza na ten temat jest kluczowa dla biznesowej kondycji spółki. Zgodnie z umową zawartą w kwietniu, za zakup Twittera Elon Musk miał zapłacić 44 miliardy dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!