Gubernator Illinois i burmistrz Highland Park z wizytą w Białym Domu

0
309
Fot. ABC7 Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Podczas poniedziałkowej wizyty w Białym Domu, J.B. Pritzker i burmistrz Highland Park Nancy Rotering wezwali prezydenta Joe Bidena do zwiększenia nacisków na Kongres w celu wprowadzenia federalnego zakaz sprzedaży i używania niektórych rodzajów broni półautomatycznej. Gubernator Illinois i Nancy Rotering byli wśród gości zaproszonych na imprezę, upamiętniającą uchwalenie prawa dotyczącego zakupu i posiadania broni, zatwierdzonego w następstwie masowych strzelanin w Buffalo w stanie Nowy Jork i Uvalde w Teksasie. Nowe prawo obejmuje fundusze federalne, które mają pomóc stanom we wdrażaniu tak zwanych ustaw czerwonej flagi, które pozwalają sądom na czasową konfiskatę broni osobom uznanym za niebezpieczne dla siebie lub innych.

W rozmowie z Joe Bidenem przed tym wydarzeniem, J.B. Pritzker i Nancy Rotering podkreślili, że działania w sprawie ograniczeń dotyczących broni nie powinny być pozostawione stanom.

W poniedziałkowym spotkaniu w Białym Domu wzięła także udział prezydent Powiatu Cook Toni Preckwinkle, która powiedziała, że ma nadzieję, że przyszłe wysiłki ustawodawcze mające na celu zapobieganie przemocy z użyciem broni skoncentrują się nie tylko na masowych strzelaninach, ale również na takich, które „nie przyciągają uwagi, z powodu tego, kim są ofiary”.

– „To tragedia, kiedy ofiarami są mieszkańcy w Highland Park, ale nie jest to tragedia, gdy dziewięć osób zginęło w ten sam weekend, a 54  zostało rannych na ulicach Chicago w dzielnicach zamieszkiwanych przez Czarnych i Brązowych?” — pytała Preckwinkle.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!