Georgia: nieznani sprawcy zniszczyli “amerykański Stonehenge”

0
321
Fot. BBC
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

6 lipca, nieznani sprawcy zniszczyli Georgia Guidestones – „amerykański Stonehenge” w powiecie Elberton, Georgia. Pod granitowy pomnik podłożono ładunek wybuchowy. W ataku nikt nie został ranny. Georgia Bureau of Investigation opublikowało nagrania z monitoringu, na którym widać moment eksplozji i auto odjeżdżające z okolic pomnika tuż po wybuchu. Uszkodzony przez eksplozję monument ze względów bezpieczeństwa został rozebrany. 

Konstrukcja „amerykańskiego Stonehenge” składająca z grupy szarych monolitów została wzniesiona 22 marca 1980 roku w środku dużego pola w pobliżu miasta Elberton, Georgia. Na tablicach wyryto przesłanie w ośmiu językach, składające się z zestawu dziesięciu wskazówek lub zasad. Zgodnie z tłumaczeniem inskrypcji znajdującej się na kamieniach, przesłanie wzywa m.in. całą ludzkość do ograniczenia swojej liczby do mniej niż pół miliarda i kierowania swoją reprodukcją, a narody, do unikania małostkowych praw i bezużytecznych urzędników. Georgia Guidestones funkcjonowały także jako kalendarz astronomiczny. W 2009 roku, magazyn Wired informował, że Georgia Guidestones były pomysłem człowieka, który użył pseudonimu Robert C. Christian.

Stowarzyszenie Elberton Granite Association, które dba o pomnik i finansuje konserwację kamieni, określiło koszt ich wymiany na setki tysięcy dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!