Ketanji Brown zaprzysiężona na członka Sądu Najwyższego USA

2
226
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ketanji Brown Jackson została w czwartek zaprzysiężona na członka Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Wcześniej jej kandydaturę zatwierdził Senat. Za głosowało 53 senatorów, a przeciw było 47.                

51-letnia Ketanji Brown Jackson jest pierwszą Afroamerykanką, która zasiądzie w tym najważniejszym organie władzy sądowniczej Stanów Zjednoczonych, będącym najwyższą instancją w zakresie prawa konstytucyjnego USA. Będzie także pierwszym obrońcą publicznym, reprezentującym swoich klientów z urzędu, która obejmie to stanowisko. Jedynym Afroamerykaninem zasiadającym obecnie w ławie Sądu Najwyższego jest Clarence Thomas. Ketanji Brown Jackson jest szóstą kobietą w historii, która będzie członkiem Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Obecnie są w nim trzy kobiety, w tym pierwsza w historii Latynoska – Sonia Sotomayor oraz Elena Kagan i Amy Coney Barrett. Ketanji Brown Jackson zajmie miejsce, odchodzącego na emeryturę 83-letniego sędziego Stephena Breyera.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Ja mam wątpliwości co do tej “kobiety”. Osoba, która w czasie przesłuchań powiedziała, że nie potrafi podać definicji kobiety może sama nie jest pewna czy jest kobietą czy kimś innym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!