USA: Ghislaine Maxwell skazana na 20 lat więzienia za pomoc w handlu ludźmi

0
491
Fot. The Guardian
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We wtorek Ghislaine Maxwell została skazana na 20 lat więzienia przez sąd federalny w Nowym Jorku za pomoc w handlu ludźmi w celach seksualnych. 60 letnia kobieta była partnerką i pracownicą amerykańskiego multimilionera Jeffreya Epsteina. Została uznana przez ławę przysięgłych winną pięciu z sześciu zarzucanych jej czynów. Sprawa dotyczy m.in. 14-latki i jej koleżanek, które zostały specjalnie werbowane i sprowadzane przez Maxwell do domu Jeffrey’a Epsteina w Palm Beach na Florydzie. Nieletnie dostawały pieniądze za świadczone przez nie usługi masażu, które w rzeczywistości były usługami seksualnymi.  Prawnik Maxwell powiedział reporterom, że kobieta planuje odwołać się od wyroku.

Ghislaine Maxwell urodziła się we Francji w rodzinie zmarłego potentata medialnego Roberta Maxwella, który był właścicielem m.in. brytyjskiego tabloidu The Mirror.

Jeffrey Epstein popełnił samobójstwo w więzieniu w Nowym Jorku 10 sierpnia 2019 roku, czekając na proces w sprawie handlu ludźmi w celach seksualnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!