Waszyngton – Komisja Helsińska: w środę przesłuchanie ws. wsparcia uchodźców z Ukrainy

0
148
Fot. public domain Wikimedia/Helsinki Commission Press
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Komisja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Waszyngtonie, znana również jako Komisja Helsińska, ogłosiła, że w środę 25. maja o godzinie 2:30 po południu w Budynku Senatu Dirkensa w Waszyngtonie odbędzie się przesłuchanie w sprawie wsparcia uchodźców z Ukrainy.

Administracja Prezydenta Joe Bidena poinformowała wcześniej, że przyjmie 100 tysięcy uchodźców z Ukrainy. W dodatku Stany Zjednoczone mają zapewnić wsparcie humanitarne i pomoc dla tych krajów, które przyjęły uchodźców. Niemniej jednak, kryzys uchodźczy związany z atakiem Rosji na Ukraine, wciąż trwa i nie jest wiadome kiedy się zakończy, w tym celu odbędzie się przesłuchanie świadków.

Mają mówić o wyzwaniach, przed którymi stoją kraje przyjmujące uchodźców takie jak Polska, a także jak Stany Zjednoczone mogą wzmocnić politykę w odpowiedzi na te wyzwania, w tym usprawnienie aplikowania o wizy dla uchodźców. W przesłuchaniu uczestniczyć ma m.in. Marek Magierowski, Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych oraz Irina Manelis, prawnik do spraw imigracji, dyrektor Manelis Law.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!