Prezydent USA: jesteśmy przygotowani na wszystko, co planuje Korea Północna

0
233
Joe Biden
Fot. NYPost
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone są ”przygotowane na wszystko, co planuje Korea Północna”. Podczas wizyty w Seulu skierował do Kim Dzong Una słowa – “Witam. Kropka”. Amerykański przywódca odleciał z Korei Południowej do Japonii. 
Wcześniej Joe Biden spotkał się z nowym prezydentem Korei Południowej. Jednym z głównych tematów rozmów była kwestia zagrożenia nuklearnego i rakietowego ze strony Korei Północnej.

Prezydent USA powiedział, że “nie obawia się” nowych północnokoreańskich prób jądrowych, które byłyby pierwszymi od prawie pięciu lat. Prezydent USA Joe Biden i prezydent Korei Południowej Jun Suk Jeol rozważali również rozszerzenie ćwiczeń wojskowych i ewentualne rozmieszczenie w regionie większej ilości amerykańskiej broni. 

Ponadto Joe Biden poinformował, że Korea Północna nie odpowiedziała na amerykańskie propozycje, w tym na ofertę szczepionek przeciw COVID-19. Dodał, że Stany Zjednoczone są otwarte na dialog z Kim Dzong Unem, jeśli tylko miałoby to doprowadzić do ,,poważnego przełomu”. 

Podczas wizyty Joe Bidena w Seulu prezydenci Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej podkreślili potrzebę dalszego wzmacniania więzi między obydwoma krajami. 

Po wizycie w Korei Południowej Joe Biden udał się do Japonii, gdzie weźmie udział w szczycie sojuszu strategicznego Quad, czyli czterostronnego dialogu na rzecz bezpieczeństwa, który powstał w 2007 roku w celu przeciwdziałania chińskim wpływom w regionie Indo-Pacyfiku. Członkami sojuszu są USA, Japonia, Australia i Indie. 

W Tokio amerykański prezydent spotka się z premierem Japonii Fumio Kishidą i cesarzem Naruhito. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!