Podsumowanie wizyty prezydenta J.Bidena w Illinois

2
238
Fot. Courthouse News/ White House Press Office
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden w środę odwiedził Illinois. Mówił tu o gospodarce i krajowym planie infrastrukturalnym.

Joe Biden przemawiał na Konwencie Międzynarodowego Związku Elektryków w McCormick Place. Mówił o gospodarce zmagającej się z wysoką inflacją, wysokimi cenami gazu i ciągłymi problemami z łańcuchem dostaw. Jest to problem dotykający większości Amerykanów, których wydatki rosną. 

„Odziedziczyliśmy gospodarkę na krawędzi Wielkiego Kryzysu” – powiedział Biden. „Miliony ludzi tracą pracę, domy, ale co ważniejsze, tracą nadzieję. Ale spójrz na dzisiejszą gospodarkę: 8,3 miliona miejsc pracy w ciągu pierwszych 15 miesięcy mojego urzędowania- powiedział Biden”.

Środowe wystąpienie Bidena zostało przychylnie przyjęte przez zgromadzonych. 

„Tylko w tym roku Illinois otrzyma 1,9 miliarda dolarów na budowę autostrad, dróg i mostów oraz 297 milionów na remonty- powiedział Biden.

Prezydent ponadto odwiedził jedno z rodzinnych gospodarstw w miejscowości Kankakee na dalekich południowych przedmieściach Chicago. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Biden zasługuje na tytuł pierwszego “bajarza” Ameryki. Jest lepszy nawet od Obamy. Te 8.3 miliona miejsc pracy to zerowa zasługa Bidena. Ludzie wracali do pracy po restrykcjach covidowych, w których przodowały rejony rządzone przez demokratów. “Odziedziczyliśmy gospodarkę na krawędzi Wielkiego Kryzysu”- to kompletna bzdura, ale jego zwolennicy uwierzą w to bo nic innego im nie zostało. Jak Biden obejmował urząd, to inflacja była poniżej 2%, natomiast decyzje które podjął w pierwszym dniu urzędowania spowodowały gwałtowny wzrost inflacji. Istotnym czynnikiem było ograniczenie produkcji ropy naftowej i gazu. Ceny paliw zaczęły rosnąć i skorzystał na tym także Putin, który zgromadził dzięki decyzjom Bidena więcej forsy. Zresztą Putin od lat opłacał ugrupowania zielonych idiotów w Europie i w USA aby uzależnić świat od rosyjskich paliw. Biden ograniczając wydobycie paliw w USA udowodnił, że jest uzależniony od lewackich i antyamerykańskich ugrupowań zielonych i tym samym stał się pośrednim i mimowolnym wspólnikiem Putina przy agresji na Ukrainę.

  2. Biden to mistrz w zwiekszaniu inflacji.
    To, ze w USA udalo mu sie tego dokonac to nawet nasz idol Trump ( tu pacniecie czolem o posadzke ) przewidzial.

    Ale to, ze Biden powiekszyl inflacje w Polsce, Holandii, Niemczech itd, to juz szacunek wielki za magiczne umiejetnosci…..

    “Wezykiem wezykiem” jak mawial mistrz Kobuszewski, he, he.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!