USA: pozew D. Trumpa ws. Twittera odrzucony

0
Twitter
Fot. Business Upturn
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sąd federalny odrzucił pozew byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, w którym ten domagał się odblokowania konta na Twitterze. Serwis zablokował konto Donalda Trumpa w styczniu 2021 roku, tłumacząc się, że powodem jest ryzyko podżegania do przemocy po protestach na Kapitolu.

Donald Trump, organizacja American Conservative Union i pięć osób prywatnych pozwało w ubiegłym roku Twittera i jego współzałożyciela Jacka Dorseya w imieniu własnym i innych użytkowników, których konta zostały zablokowane.

W pozwie podnoszono między innymi, że Twitter naruszył prawo do wolności słowa gwarantowane w pierwszej poprawce do Konstytucji USA.

Pozywający stwierdzał, że blokady kont były efektem nacisków na firmę ze strony Demokratów z Kongresu. Sędzia w wyroku zauważył, że Twitter jest firmą prywatną, a pierwsza poprawka ma zastosowanie tylko do rządowego ograniczania wolności słowa, a nie firm prywatnych. Polityk Republikanów i jego prawnicy wciąż mogą wnieść skargę, ale o innej treści.

Donald Trump w rozmowie z CNBC sprzed dwóch tygodni stwierdził, że nie jest zainteresowany powrotem na Twittera, nawet jeśli blokada jego konta zostałaby zniesiona przez Elona Muska, który po złożeniu oferty kupna serwisu zapowiedział przywrócenie na nim wolności słowa. W lutym wystartował serwis społecznościowy założony przez Donalda Trumpa – Truth Social.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!