USA: Departament Stanu wyznacza nagrody za informacje dotyczące hakerów

0
haker
Fot. PYMNTS.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański Departament Stanu zaoferował nagrodę w wysokości do 10 milionów dolarów za informacje, które pomogą w ustaleniu tożsamości lub lokalizacji osób kierujących międzynarodowym gangiem Conti. Do 5 milionów dolarów nagrody Departament Stanu oferuje za pomoc w aresztowaniu lub skazaniu w dowolnym kraju osoby uczestniczącej w działaniach grupy.

Hakerzy z tej grupy dokonują ataków ransomware – komputerowych ataków dla okupu w zamian za odblokowanie dostępu do danych. Ich ostatnią ofiarą była Kostaryka – atak poważnie wpłynął na handel zagraniczny kraju, zakłócając działania służb celnych i podatkowych.

“Oferując tę nagrodę, Stany Zjednoczone demonstrują swoje zaangażowanie w ochronę potencjalnych ofiar oprogramowania ransomware na całym świecie przed wykorzystaniem przez cyberprzestępców” – napisano w komunikacie Departamentu Stanu.
Według Amerykanów Conti odpowiada za setki ataków ransomware w ostatnich dwóch latach. FBI szacuje, że ofiar ataków było ponad 1000. Wpłacili oni ponad 150 milionów dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!