Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w USA

0
Fot. Twitter: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego @kultura_gov_pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. W stolicy USA wicepremier odwiedza Muzeum Komunizmu oraz Muzeum Holocaustu. Weźmie też udział w waszyngtońskich i nowojorskich obchodach Święta Konstytucji 3 maja. Odwiedzi też wyższą uczelnię w Syracuse oraz odbedzie spotkania z przedstawicielami ONZ.
Wizytę w USA wicepremier rozpocznie od Muzeum Holocaustu i spotkania z kierownictwem tej instytucji.

Także dziś odwiedzi Muzeum Ofiar Komunizmu i spotka się z dziennikarzami. We wtorek na Uniwersytecie Georgetown będzie rozmawiać z władzami tej uczelni, którą od wielu dekad współtworzyli polscy emigranci i która zawsze była życzliwa dla spraw polskich. Wykładowcami GU byli m.in. Jan Karski i Zbigniew Brzeziński.

Wieczorem Piotr Gliński będzie uczestniczył w uroczystości w Rezydencji Ambasadora RP z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. W środę wicepremier uda się do miasta Syracuse w stanie Nowy Jork, gdzie odwiedzi Le Moyne College. To właśnie na tej uczelni znajduje się kolekcja Łukaszowców, czyli seria obrazów przedstawiających najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które Polska stara się odzyskać. Ostatnim punktem wizyty wicepremiera Glińskiego w USA będzie Nowy Jork, gdzie planowane jest spotkanie wicepremiera Glińskiego z doradcą Sekretarza Generalnego ONZ ds. Koordynacji Strategicznej Volkerem Türkiem. Prof. Gliński weźmie też udział w spotkaniu poświęconym zapewnieniu kontynuacji edukacji w sytuacjach konfliktowych i pokonfliktowych (w tym sytuacja Ukrainy). Ponadto spotka się z dyrektorami Metropolitan Museum Of Art oraz Guggenheim Museum. Wicepremier złoży też kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim weźmie udział w obchodach święta Konstytucji 3 Maja w Konsulacie Generalnym RP współorganizowane z konsulami Litwy i Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!