Życzenia na Dzień Polonii i Polaków za Granicą

0
Fot gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szanowni Państwo, 

Już od 20 lat, 2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, święto łączności z Ojczyzną 20 milionów Rodaków, którzy Polskę noszą w sercu pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. 

Z tej okazji Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, Minister Jan Dziedziczak składa Wszystkim zamieszkałym poza krajem Rodakom życzenia szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym, sukcesów zawodowych i społecznych oraz satysfakcji z działalności dla Ojczyzny, dziękując Państwu za reprezentowanie Polski oraz głoszenie jej dobrego imienia na świecie. 

W nawiązaniu do rocznic związanych z polskim hymnem narodowym, Minister J. Dziedziczak zaprosił Polonię ze świata do wspólnego wykonania „Marszu Polonii”, XIX-wiecznej wersji Pieśni Legionów, śpiewanej do melodii ukraińskiej dumki. Projektowi, symbolizującemu solidarność Polski z Ukrainą walczącą z rosyjskim najeźdźcą, udzieliła głosu znamienita polska śpiewaczka ukraińskiego pochodzenia Olga Pasiecznik oraz 32 artystów z 17 krajów świata.

W ten sposób tradycyjny hymn Polonii stał się pieśnią solidarności, wiary w zwycięstwo i nadziei na pokój. 

Dziś bycie Polakiem świętuje około 60 milionów osób na całym świecie. 2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą – ustanowiony w 2002 roku przez Sejm, z inicjatywy Senatu w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!