Joe Biden: odpowiedzialni za zbrodnie na Ukrainie muszą ponieść konsekwencje

0
294
Joe Biden
Fot. Screenshot Video Washington Post
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden potępił zbrodnie wojenne na Ukrainie i wezwał do ukarania sprawców. Wskazując na nowe sankcje wobec Moskwy, amerykański prezydent stwierdził, że są one bardzo dotkliwe i cofną Rosję w rozwoju gospodarczym o 15 lat.

Joe Biden określił obrazy zabitych z zimną krwią ukraińskich cywilów mianem wstrząsających i nazwał je zbrodniami wojennymi. „Odpowiedzialne kraje muszą doprowadzić do ukarania sprawców. Razem z sojusznikami będziemy podnosić ekonomiczne koszty dla Putina i zwiększać gospodarczą izolację Rosji”- mówił. Prezydent USA poinformował o nowych sankcjach nałożonych na rodziny politycznych elit Rosji, w tym Władimira Putina i Siergieja Ławrowa oraz rosyjskie instytucje finansowe.

„Tylko w ciągu roku nasze sankcje wyeliminują wzrost gospodarczy Rosji za ostatnie 15 lat” – stwierdził. Prezydent USA dodał, że Rosja zostaje także pozbawiona nowoczesnych komponentów i technologii, które na lata zablokują rozwój gospodarczy Rosji. Joe Biden wskazał też na fakt, że z Rosji wycofało się już ponad 600 firm zagranicznych. Podkreślił, że USA i sojusznicy na bieżąco dostarczają Ukrainie zaawansowane systemy uzbrojenia, choć nie o wszystkim mogą informować publicznie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected]dio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!