Biały Dom potępia atak na szpital w Mariupolu

0
303
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone zdecydowanie potępiły rosyjski atak na szpital dziecięcy w Mariupolu. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki określiła go mianem barbarzyństwa.

O komentarz na temat rosyjskiego ataku na szpital w Mariupolu Jen Psaki została poproszona podczas codziennego briefingu w Białym Domu. Powiedziała, że amerykański rząd został zapoznany z doniesieniami na ten temat. “Jako matka z przerażeniem patrzę na barbarzyńskie użycie siły militarnej przeciwko niewinnym cywilom w suwerennym kraju” – powiedziała Psaki. 

Podczas tego samego briefingu rzeczniczka Białego Domu była pytana o sprawę myśliwców MIG dla Ukrainy. Powiedziała, że amerykański rząd był całkowicie zaskoczony polską propozycją. Wskazała też na wcześniejsze stanowisko Pentagonu mówiące o problemach logistycznych takiej operacji oraz ryzyku eskalacji konfliktu, gdyby amerykańskie samoloty wystartowały z bazy USA w Niemczech i wleciały w strefę wojny pomiędzy Rosją a Ukrainą. Dodała, że Pentagon prowadzi w tej sprawie rozmowy z Ukrainą i sojusznikami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!