Zakończyła się rozmowa prezydentów Polski i USA

0
401
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Podczas rozmowy telefonicznej prezydent Joe Biden podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za gościnność wobec uchodźców – poinformował Biały Dom. Według urzędu prezydenta USA rozmowa dotyczyła także kwestii współpracy wojskowej.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w czasie godzinnej rozmowy telefonicznej z prezydentem USA omówili wszystkie ważne bieżące tematy, w tym także kwestie odbudowy Ukrainy. “Przedstawiłem prezydentowi Bidenowi sytuację na wschodniej flance Sojuszu. Prezydent USA podkreślił, że jest wdzięczny za to, co robimy i zapewnił, że NATO stoi za nami” – powiedział Andrzej Duda

“Prezydent Joe Biden podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie i narodowi polskiemu za gościnność i przyjęcie niemal 700 tysięcy uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną, i za pomoc im” – poinformował Biały Dom. Komunikat Białego Domu mówi o tym, że obaj przywódcy potwierdzili swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego, w tym znaczenie udzielenia pilnej pomocy humanitarnej. Rozmawiali też o współdziałania w odpowiedzi na “niesprowokowaną i nieuzasadnioną inwazję Rosji na Ukrainę”.

Według komunikatu amerykański prezydent podkreślił przywiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Polski i wszystkich sojuszników z NATO. Podziękował też za goszczenie przez Polskę na swoim terytorium dziewięciu tysięcy żołnierzy amerykańskich, w tym dodatkowych 4700, którzy przybyli do Polski w ostatnich tygodniach, aby “wzmocnić sojuszników i odstraszyć rosyjska agresję”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!