USA: czterech astronautów powróciło na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

0
284
space
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Czterech astronautów powróciło na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kapsuła Crew Dragon firmy SpaceX wodowała w Zatoce Meksykańskiej u wybrzeży Florydy.

Na pokładzie statku było dwóch astronautów z NASA, Francuz z Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Japończyk. Spędzili oni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 200 dni. W tym czasie nadzorowali liczne eksperymenty naukowe i odbyli cztery spacery kosmiczne. Próbowali także pierwszych wyhodowanych na orbicie warzyw i przyjęli na stacji rosyjskich filmowców.

Ze stacji wyruszyli wczoraj po południu. Ich statek przez dziewięć godzin manewrował po orbicie, zanim zbliżył się do wewnętrznej warstwy atmosfery. Kapsuła wodowała w Zatoce wczoraj wieczorem – około 22.30 czasu lokalnego. Astronauci przywieźli ze sobą ponad 200 kilogramów materiałów do badań. Droga powrotna na Ziemię nie należała do najprzyjemniejszych, ponieważ toaleta na statku uległa awarii i astronauci nie mogli z niej korzystać.

Misja SpaceX Crew-2 wystartowała pod koniec kwietnia. Nie licząc lotów testowych, był to drugi załogowy lot w ramach programu komercyjnych lotów załogowych CCP, realizowanego przez NASA i prywatną firmę SpaceX, należącą do miliardera Elona Muska.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!