Kalifornia: małżeństwo pozywa klinikę leczenia bezpłodności ws. zamienionych embrionów

0
356
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Małżeństwo z Kalifornii pozywa klinikę leczenia bezpłodności, po odkryciu, że ich embriony zostały zamienione. Według pozwu złożonego w poniedziałek w Los Angeles dwie pary z Kalifornii wychowywały nie swoje  dzieci. 

Daphna i Alexander Cardinale od razu podejrzewali, że córka, która urodziła się pod koniec 2019 roku, nie była ich, ponieważ dziecko miało ciemniejszą karnację niż oni. Wątpliwości zachowali jednak dla siebie ponieważ zakochali się w niemowlaku i zaufali procesowi zapłodnienia in vitro oraz swoim lekarzom. Kilka miesięcy później kobieta dowiedziała się, że była w ciąży z dzieckiem innej pary. Informacja o tym, że embriony zostały zamienione a ich dziecko nosiła inna kobieta wywołały trwały uraz w psychice:

„Ogarnęło mnie uczucie strachu, zdrady, gniewu i złamanego serca” – powiedziała Daphna podczas konferencji prasowej. „Okradziono mnie z możliwości noszenia własnego dziecka. Nigdy nie miałam okazji związać się z nią w czasie ciąży, poczuć jej ruchy w łonie”.

Małżeństwo Cardinalesów oskarża Kalifornijskie Centrum Zdrowia Rozrodu (CCRH) z siedzibą w Los Angeles i jego właściciela, dr Elirana Mora, o błąd w sztuce lekarskiej, naruszenie umowy, zaniedbanie i oszustwo. Żąda rozprawy z ławą przysięgłych i domaga się odszkodowania.

Według adwokata Adama Wolfa, który reprezentuje wszystkich czworo rodziców, drugie małżeństwo  chce pozostać anonimowe i planuje podobny proces sądowy w nadchodzących dniach. Dzieci, obie dziewczynki, urodziły się w odstępie tygodnia we wrześniu 2019 r. Obie pary nieświadomie wychowywały nie swoje dzieci przez prawie trzy miesiące, zanim testy DNA potwierdziły, że zarodki zostały zamienione.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!