Szczepienia dzieci w USA

0
514
FDA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób formalnie zatwierdziło szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy Pfizer dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Decyzja otwiera drogę do rozpoczęcia szczepień młodszych dzieci w Stanach Zjednoczonych w tym tygodniu. 
Decyzję Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poprzedziło jednomyślne głosowanie zespołu 14 ekspertów, którzy uznali, że szczepionka dla dzieci jest skuteczna i bezpieczna. Dyrektor agencji Rochelle Walensky powiedziała, że ryzyko skutków ubocznych u dzieci jest mniejsze niż u dorosłych i zachęciła rodziców, aby porozmawiali z pediatrami, szkolnymi pielęgniarkami i farmaceutami na temat potrzeby zaszczepienia dzieci. 

Decyzja Centrum Kontroli i Prewencji Chorób otwiera drogę do rozpoczęcia szczepień 28 milionów dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Mają one otrzymać dwie dawki szczepionki odpowiadające jednej trzeciej dawki dla dorosłych w odstępie trzech tygodni. 
Jednak według sondaży gotowość zaszczepienia swoich dzieci od razu gdy będzie taka możliwość deklaruje jedna trzecia amerykańskich rodziców. Jedna trzecia rodziców mówi, że nie zgodzi się na to. 

Rząd USA poinformował, że szczepienia dzieci będzie prowadzić 20 tysięcy pediatrów, lekarzy rodzinnych i farmaceutów. Wysłano do nich 15 milionów dziecięcych dawek szczepionki Pfizer. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!