USA – Izba Reprezentantów: zatwierdzono propozycję ustawy zapewniającą finansowanie rządu

1
668
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Głosami 220-211, Izba Reprezentantów Kongresu USA zatwierdziła propozycję ustawy, zapewniającą finansowanie funkcjonowania rządu i agend federalnych do 3 grudnia, zawieszejącą limit długu publicznego oraz zakładającą pomoc dla ofiar katastrof żywiołowych i uchodźców. Propozycja ustawy musi być jeszcze przyjęta przez Senat, gdzie większość mają Republikanie. Zapowiedzieli już oni zablokowanie ustawy.  

W razie braku dalszego finansowania rządowi grozi kolejny czasowy paraliż oraz niewypłacalność, w przypadku, gdyby nie zawieszono obecnie obowiązującego limitu zadłużenia wynoszącego 28,4 biliona dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Cała ta finansowy przekręt kongresowy doprowadzi to katastrofy w Ameryce. Jak długo można żyć na kredyt? Główny powód to nie są niskie podatki, ponieważ budżet notuje rekordowe wpływy. Powodem są gigantyczne przywileje pracowników federalnych, stanowych i innych szczebli, związków zawodowych i polityka demokratów, którzy poprzez nadmiernie rozbudowane systemy pomocy społecznej rozdają pieniądze, aby kupić wyborców. Pomagać należy tylko tym, którzy naprawdę tego potrzebują, a nie “tworzyć” miliony ludzi uzależnionych od pomocy rządowej. Jest to tworzenie współczesnych niewolników, a jedyne wymaganie jakie się im stawia, to głosowanie na partię “demokratyczną”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!