USA: problemy na południowej granicy

2
933
Granica USA Meksyk imigranci
Fot. Politico
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Administracja prezydenta Bidena została oskarżona o próbę ukrycia skali kryzysu migracyjnego po tym, jak Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) wydał zakaz lotów przez granicę amerykańsko-meksykańską, aby uziemić  drony rejestrujące materiał filmowy. 

FAA wdrożyła dwutygodniowy zakaz lotów nad portem wjazdowym Del Rio i międzynarodowym mostem w mieście Del Rio w Teksasie, w czwartek wieczorem, twierdząc, że ruch ten był spowodowany „specjalnymi względami bezpieczeństwa”.  Wprowadzony zakaz uziemił dron telewizji Fox News filmujący ponad 10 tys. nielegalnych imigrantów, głównie z Haiti, koczujących pod mostem.  Zakaz wszedł w życie zaledwie kilka godzin po tym jak telewizja upubliczniła szokujące nagrania pokazujące tysiące imigrantów żyjących w nędzy pod mostem, którzy po przejściu południowej granicy czekają w “obozie przejściowym’’ na spotkanie z Patrolem Granicznym. 

Prezydent Biden wstrzymał deportacje Haitańczyków, a Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) rozszerzył tymczasowy status ochronny (TPS) na obywateli tego kraju. 

W ramach tego programu cudzoziemcy nie mogą być deportowani z powrotem do krajów dotkniętych klęskami żywiołowymi lub katastrofami spowodowanymi przez człowieka. Senator z Teksasu, Ted Cruz, powiedział, że w ciągu zaledwie ośmiu dni populacja w obozie “przejściowym”  wzrosła od 8 września z 700 do 10 503 (stan na 16 września).

Ponadto władze Stanów Zjednoczonych powiadomiły o przechwyceniu w sierpniu na granicy z Meksykiem ponad 195 tysięcy nielegalnych imigrantów, w tym 18,5 tysiąca dzieci bez opieki.

Według agencji Reuters, służby graniczne USA wciąż szybko wydalają prawie wszystkie samotne osoby dorosłe i niektóre rodziny przechwycone na granicy. Dzieje się tak na mocy zarządzenia związanego z COVID-19 wprowadzonego przez Donalda Trumpa i utrzymywanego przez Joe Bidena.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. To nie są problemy. To jest katastrofa. Szanowna redakcja chyba nie oglądała ostatnich materiałów filmowych zrobionych przez drony. W sierpniu 2021 na granicy zatrzymano 209 tys. nielegalnych. Tych co nie zatrzymano może być drugie tyle. Tysiące ludzi koczuje pod wiaduktami drogowymi w Texasie. Joe Biden prawdopodobnie nie wie co dzieje się na granicy (albo jest mu to obojętne), którą polecił zlikwidować, a odpowiedzialna za te sprawy K.Harris ma to gdzieś.

  2. Idiotyczne myslenie tych co mowia, ze Biden i Harris maja to gdzies. Oni to robia swiadomie i celowo by masy nielegalnych emigrantow wykorzystac do walki z systemem kapitalistycznym i wprowadzic socjalistyczny system oparty na chinskim modelu. Ale nie mysla o tym gdzie te masy ludzi znajda zatrudnienie skoro miliony Amerykanow nie pracuja i to nawet w korzystnej koniunkturze ekonomicznej stopa procentowa bezrobocia utrzymuje sie zawsze na poziomie od 4 do 6 procent, co odpowiada wielkosci paru milionow bezrobotnych. Idiotyczna polityka Demokratow doprowadzi ten kraj do finansowej ruiny i masowego przeludnienia kraju a w zwiazku z czym pojawia sie ogromne traffiki juz dajace sie we znaki i pollution skazenia srodowiska naturalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!