USA: Gavin Newsom pozostanie gubernatorem Kalifornii

2
Fot. AP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sojusznik byłego prezydenta Donalda Trumpa Larry Elder nie zostanie gubernatorem Kalifornii. Republikanie wyraźnie przegrali głosowanie nad odwołaniem obecnego gubernatora, demokraty Gavina Newsoma. 

Po przeliczeniu 2/3 głosów okazało się, że około 66,5 procent wyborców głosowało za pozostawieniem Gavina Newsoma na stanowisku, 33,5 procent było za jego odwołaniem. Takie wyniki sugerują wyraźną porażkę republikanów, którzy oparli swoją kampanię na krytyce covidowych restrykcji nałożonych przez Newsoma, przedstawiając je jako ograniczenie wolności obywatelskich. 

W demokratycznym stanie jakim jest Kalifornia na korzyść demokratów zadziałał fakt, że gdyby Newsom został odwołany, to gubernatorem zostałby bliski sojusznik Donalda Trumpa, konserwatywny prezenter radiowy Larry Elder. Perspektywa ta zmobilizowała demokratów, by wziąć udział wyborach. “Mówiłem to wiele razy podczas kampanii – pokonaliśmy Trumpa, ale ‘Trumpizm’ nadal istnieje w naszym kraju” – mówił Newsom, którego w kampanii wsparli wpływowi demokraci, tacy jak prezydent Joe Bidenem, wiceprezydent Kamala Harris i były prezydent Barack Obama. 
Podobnie jak Donald Trump w wyborach prezydenckich, Larry Elder sugerował manipulacje wyborcze. Ponad trzydziestopunktowa przewaga Newsoma wybija mu jednak z ręki argument, że przegrał z powodu oszustwa. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Kontrkandydaci G. Newsom nie mieli szans przy obecnym systemie wyborczym stanu CA. Do wyborców wysłano pocztą 22 mln balotów i demokraci mają duże doświadczenie jak wykorzystać na swoją korzyść głosowanie pocztowe czyli mówiąc wprost sfałszować wybory. A mieszkańcy CA będą mieli to co sami wybrali. Masową bezdomność, narkomanie, przestępczość, wzrost ubóstwa. Z drugiej strony są elity “artystyczne” żyjące o rejonie Los Angeles i “elity” z Doliny Krzemowej, które władowały razem Sorosem w sumie ok. 70 mln dolarów w obronę G.Newsom. “Elity” żyją w swoim świecie, a bezdomność, narkomania i przestępczość wzrastają. Zresztą można powiedzieć, że te “elity” razem z władzami stanu są “sponsorami” większości negatywnych zjawisk, które występuja w stanie CA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!